Home Biznes i finanse Śmiały krok ku przyszłości: Warsztaty dla Wykonawców PGE Dystrybucja

Śmiały krok ku przyszłości: Warsztaty dla Wykonawców PGE Dystrybucja

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

PGE Dystrybucja, wiodący dostawca usług dystrybucyjnych w Polsce i część Grupy PGE, zorganizowała swoje drugie Warsztaty dla Wykonawców, na które przybyło ponad 300 uczestników. To wyjątkowe wydarzenie miało formę webinarium, a także możliwość osobistego udziału w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

3 kwietnia odbyła się tegoroczna edycja spotkania przedstawicieli PGE Dystrybucja z potencjalnymi kontrahentami z branżelektroenergetycznej i budownictwa. Przyciągnęło ono ponad 300 uczestników, w tym ok. 50 wykonawców zainteresowanych współpracą ze spółką, którzy osobiście uczestniczyli w seminarium w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

„PGE Dystrybucja jest spółką z Grupy PGE powołaną do realizacji zadań związanych z zapewnieniem niezawodności dostaw energii elektrycznej. Na najbliższe lata zaplanowaliśmy inwestycje, poprawiające bezpieczeństwo i jakość dostaw oraz umożliwiające przyłączenie do sieci dystrybucyjnych zwiększającej się liczby źródeł zielonej energii. Modernizacja i rozbudowa infrastruktury sieciowej jest jednym z elementów realizowanej w Grupie PGE transformacji energetycznej Polski. Dlatego przeznaczamy na ten cel wysokie nakłady finansowe, których średni poziom sięga ok. 3 mld zł rocznie” – powiedział prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski. „W Grupie PGE wspieramy rozwój polskich przedsiębiorców, dlatego po raz kolejny zorganizowaliśmy Warsztaty dla Wykonawców, które mają na celu przedstawienie naszych planów inwestycyjnych na najbliższe lata oraz przybliżenie i wyjaśnienie procedur przetargowych” – dodał Wojciech Dąbrowski.

Aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby partnerów biznesowych, przedstawiciele spółki przygotowali prezentację skupiającą się na wielu kwestiach, w tym na programie kablowania sieci w PGE Dystrybucji. Podczas spotkania wyjaśniono, w jaki sposób odbywa się proces zakupowy i jakie są zasady prowadzonych postępowań przetargowych. Uczestnicy warsztatów zostali też poinformowani o planowanych inwestycjach i modernizacjach oraz potencjalnych pracach eksploatacyjnych. Co więcej, przedstawiono również model pracy i rozwoju sieci dystrybucyjnej wraz z wykorzystaniem rozproszonych źródeł energii.

„Mamy nadzieję, że zorganizowane przez PGE Dystrybucja warsztaty, podczas których nasi eksperci przedstawili wykonawcom prawidłową ścieżkę składania ofert przetargowych oraz przekazali dobre praktyki stosowane w spółce, będą podstawą rzeczowej i efektywnej współpracy w oparciu o regulacje prawne i obowiązujące w spółce procedury” – podsumował wydarzenie Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

Grupa PGE, jako lider transformacji energetycznej w Polsce, ma na celu wsparcie rozwoju krajowych kompetencji w obszarze energetyki. Spółki z tej grupy prowadzą warsztaty dla firm, interesujących się udziałem w postępowaniach dotyczących dystrybucji energii elektrycznej, morskiej energetyki wiatrowej, ciepłownictwa i OZE. Przyczyni się to do zwiększenia zaangażowania polskich przedsiębiorstw w procesy inwestycyjne realizowane przez Grupę PGE, które zapewnią rozwój gospodarczy naszego kraju.

banner

Grupa PGE dąży do wsparcia rozwoju polskiego rynku energetycznego poprzez umożliwienie zaangażowania krajowych firm w procesy inwestycyjne. W tym celu organizuje warsztaty dla przedsiębiorstw zainteresowanych udziałem w postępowaniach dotyczących dystrybucji energii elektrycznej, morskiej energetyki wiatrowej, ciepłownictwa i OZE. Wsparcie Grupy PGE w procesie transformacji energetycznej w Polsce stanowić będzie istotny czynnik w rozwoju gospodarczym naszego kraju.

Warsztaty dla Wykonawców to ważny i sprawdzony element procesu inwestycyjnego w Grupie Kapitałowej PGE. Transparentna forma tych warsztatów wyjaśnia skomplikowany proces przetargowy i ułatwia wykonawcom skuteczne uczestnictwo w postępowaniach organizowanych przez spółki.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ