Home Biznes i finanse Nowy wiadukt w Częstochowie: Łączący 1 Maja z Krakowską

Nowy wiadukt w Częstochowie: Łączący 1 Maja z Krakowską

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Częstochowski Miejski Zarząd Dróg ogłosił wyniki przetargu dotyczącego budowy połączenia ulic 1 Maja i Krakowskiej. Ta ważna inwestycja pozwoli na odciążenie ścisłego centrum miasta i wygodniejsze skomunikowanie dzielnic, które są stale mocno uczęszczane. Wśród skorzystanych ulic znajdują się Al. NMP i Al. Wolności.

Mieszkańcy Częstochowy mają powody do radości – po długich negocjacjach i postępowaniu przetargowym, którego wynikiem było wybranie firmy Primost Południe z Będzina, miasto może wreszcie rozpocząć budowę wiaduktu nad linią kolejową. Inwestycja ta będzie kluczowa dla układu komunikacyjnego miasta, a przy tym zamknie również problem braku bezpiecznego połączenia dwóch części miasta.

Co ważne, budowa wiaduktu nie będzie powodować istotnych utrudnień w miejskim ruchu ulicznym, co jest szczególnie doceniane przez mieszkańców. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk komentuje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ta inwestycja może wreszcie ruszyć. Jest to wyczekiwana przez nas wszystkich i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja”.

Realizacja tego projektu będzie obejmować wybudowanie połączenia komunikacyjnego o długości 1,2 km od ronda Mickiewicza do skrzyżowania ulic Krakowskiej i Księdza Wróblewskiego, a także przebudowę dotychczasowych skrzyżowań i przejść. Nowe połączenie zostanie wyposażone w ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, chodniki oraz przejścia dla pieszych. Ponadto powstanie wiadukt drogowy, który zastąpi obecny na tym odcinku kładkę dla pieszych. Aby zapewnić odpowiedni komfort mieszkańcom, w ramach prac zaplanowano także wybudowanie ekranów akustycznych.

banner

Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ