Home Biznes i finanse Tarcza Solidarnościowa PGE: Ostatnie dni na złożenie oświadczenia i oszczędzaj na rachunkach za energię!

Tarcza Solidarnościowa PGE: Ostatnie dni na złożenie oświadczenia i oszczędzaj na rachunkach za energię!

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Aby skorzystać z oferty oszczędności na energię elektryczną, duże rodziny, gospodarstwa domowe z osobami niepełnosprawnymi oraz rolnicy muszą złożyć oświadczenie do końca czerwca br. i skorzystać z okazji oszczędności w wysokości nawet 3000 złotych w tym roku.

Dzięki ustawie z 2023 roku, polskim gospodarstwom domowym zostaje zamrożona cena energii elektrycznej na poziomie poprzedniego roku. Bez konieczności składania żadnych dokumentów, limit zużycia energii dla wszystkich gospodarstw domowych wynosi 2 000 kWh. Jednak, w przypadku osoby z niepełnosprawnością, rolnika lub posiadacza Karty Dużej Rodziny, limit zużycia wynosi odpowiednio 2 600, 3 000 kWh. Aby jednak skorzystać z tego przywileju, należy złożyć do końca czerwca 2023 roku stosowne oświadczenie.

„PGE aktywnie włącza się w działania rządowe obniżające rachunki za energię. 10 mld złotych, jakie w 2023 roku przekażemy na funkcjonowanie Rządowej Tarczy Solidarnościowej to stabilizacja finansowa rodzin, przedsiębiorstw i instytucji wrażliwych. Dzięki zamrożeniu cen energii roczne oszczędności gospodarstw domowych mogą wynieść nawet 3000 złotych – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. – Zachęcam, aby nie czekać do ostatniej chwili ze składaniem oświadczeń i wybrać jedną ze zdalnych form do ich wysłania, oszczędzając jednocześnie czas. Można również przyjść do naszych Biur Obsługi Klienta i załatwić sprawę osobiście” – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Każdy mieszkaniec, który ma działkę w rodzinnym ogrodzie działkowym musi złożyć oświadczenie. Przy zamrożonych cenach do limitu 250 kWh należy wyraźnie określić limit zużycia 2000 kWh, aby uzyskać korzyści z budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Dla wszystkich posiadaczy działek w rodzinnym ogrodzie działkowym istnieje wymóg złożenia oświadczenia. Ograniczenie zużycia energii do 250 kWh zostało ustalone jako limit, a dodatkowo osoby budujące jednorodzinny budynek mieszkalny mogą skorzystać z zamrożonej ceny do limitu 2000 kWh.

banner

Aby skorzystać z korzyści związanych z budową jednorodzinnego budynku mieszkalnego, wymagane jest złożenie oświadczenia dla wszystkich działek w rodzinnym ogrodzie działkowym. Określony limit zużycia energii wynosi 250 kWh, a zamrożona cena do limitu 2000 kWh dotyczy wyłącznie tych, którzy budują jednorodzinne budynki mieszkalne.

Aby złożyć oświadczenie, można skorzystać z platformy ePUAP, strony internetowej sprzedawcy energii, punktu Biura Obsługi Klienta lub wysłać je listownie. Wystarczy pobrać wzór oświadczenia ze strony www.gkpge.pl/dla-domu/oszczedzasz-2000, wypełnić i przesłać wraz z kopią decyzji o wymierzeniu podatku rolnego za 2022 r. lub Karty Dużej Rodziny.

Tarcza Solidarnościowa wzywa do oszczędzania energii. Jeśli zużycie prądu zmniejszy się o 10% w okresie pomiędzy 1 października 2022 a 31 grudnia 2023 w porównaniu do okresu 1 października 2021 – 31 grudnia 2022, w 2024 roku możesz liczyć na zniżkę w wysokości 10% na rachunki za prąd z okresu październik 2022 – grudzień 2023.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ