Home Biznes i finanse Rozstanie Ryszarda Wasiłka z PGE: Koniec współpracy po 3 latach

Rozstanie Ryszarda Wasiłka z PGE: Koniec współpracy po 3 latach

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Ryszard Wasiłek, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. operacyjnych, złożył rezygnację z dniem 30 kwietnia 2023 r. Od 2016 roku pełnił on funkcję w zarządzie największej spółki energetycznej w Polsce. Radzie Nadzorczej PGE zostanie powierzone zapewnienie właściwego nadzoru nad obszarem, który nadzoruje prezes Ryszard Wasiłek.

„W imieniu swoim, całego zarządu PGE, a także wszystkich pracowników, dziękuję panu prezesowi Ryszardowi Wasiłkowi, za siedem lat oddanej pracy na rzecz PGE Polskiej Grupy Energetycznej” – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Ryszard Wasiłek współpracuje z zarządem PGE od marca 2016 roku. Początkowo jako wiceprezes ds. rozwoju, a od lutego 2017 r. pełni funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych. Jego obowiązki obejmują nadzór nad realizacją szeregu wielkich projektów inwestycyjnych, w tym budowę nowoczesnych bloków węglowych w Opolu i Turowie, a także bloków gazowych w Dolnej Odrze. Ponadto, jest także odpowiedzialny za mniejsze inwestycje w modernizację lokalnych elektrociepłowni w całej Polsce. Ryszard Wasiłek stanął na czele repolonizacji aktywów ciepłowniczych EDF, przygotowania i realizacji strategii Grupy PGE oraz jej ścieżki transformacji w kierunku zrównoważonej energetyki, a także wydzielenia aktywów węglowych do NABE.

Ryszard Wasiłek w przeszłości zajmował się zarządzaniem organizacjami. Przez lata 2003-2016 był prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Stargardzie. W latach 1994-2003 pełnił funkcję dyrektora naczelnego w KielArt Sp. z o.o. w Szczecinie, a w okresie od 1990 do 1994 był zastępcą prezydenta Stargardu, odpowiedzialnym za politykę gospodarczą.

„Wczoraj podjąłem decyzję, że swoją misję w PGE Polskiej Grupie Energetycznej zakończę wraz z dniem 30 kwietnia 2023 roku. Rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych przekazałem prezesowi PGE panu Wojciechowi Dąbrowskiemu.

Od 2016 roku mam zaszczyt zasiadać w zarządzie PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Przez siedem lat aktywnie działałem na rzecz rozwoju Grupy PGE. Przygotowywałem i realizowałem strategie spółki i jej ścieżki transformacji w kierunku źródeł nisko i zeroemisyjnych. Dbałem o bezpieczeństwo produkcji i dystrybucji energii elektrycznej do klientów. Nadzorowałem duże projekty inwestycyjne w najnowocześniejsze węglowe bloki w Opolu i Turowie oraz gazowe w Dolnej Odrze, ale również mniejsze inwestycje w modernizację lokalnych elektrociepłowni w całej Polsce. Razem z zespołem naszych ekspertów brałem udział w repolonizacji aktywów ciepłowniczych EDF i utworzeniu PGE Energia Ciepła. Uczestniczyłem w wielu negocjacjach ze stroną społeczną, zawsze szanując głos pracowników. Wszystkie moje decyzje były motywowane dobrem spółki, branży energetycznej i Polski.

Dzisiaj mój ostatni wielki projekt w PGE – wydzielenie aktywów węglowych do NABE – dobiega końca, a Grupa PGE wchodzi na nową, dynamiczną ścieżkę rozwoju. Jestem dumny, że kończę moją karierę zawodową w największej spółce energetycznej w Polsce, która jest liderem zmian w sektorze, zmian do których mogłem się swoją pracą przyczynić” – napisał w oświadczeniu Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

banner

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ