Home Artykuły partnerów Szukasz dobrego Internetu dla firm w Sosnowcu? Sprawdź, jaką technologię wybrać

Szukasz dobrego Internetu dla firm w Sosnowcu? Sprawdź, jaką technologię wybrać

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Firma bez dostępu do Internetu? To nie ma prawa się udać. Internet jest dziś nie tylko podstawowym źródłem wiedzy, ale także pozyskiwania klientów i kanałem promocji biznesu. Jeśli właśnie jesteś na etapie poszukiwań dobrego Internetu dla Twojej firmy w Sosnowcu, to przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw wskazówek. Dowiedz się, która technologia jest szczególnie rekomendowana przedsiębiorcom.

Światłowód? Bezdyskusyjnie najlepszy wybór

Jeśli masz komfort wyboru dowolnej technologii dostępu do Internetu, to bez zastanowienia postaw na światłowód. Jest to najlepsze rozwiązanie pod względem zarówno uzyskiwanych prędkości, jak i stabilności.

Do najważniejszych zalet Internetu światłowodowego zaliczamy:

  • Znaczne prędkości pobierania i wysyłania danych– jeśli Twoja firma intensywnie korzysta z Internetu, to docenisz szybkość światłowodu;
  • Stabilność– parametry Internetu światłowodowego są niezależne od aktualnego obciążenia sieci, pogody, pory dnia, temperatury na zewnątrz itd.;
  • Niezawodność – awarie Internetu światłowodowego zdarzają się rzadko i niemal zawsze mają związek z fizycznym uszkodzeniem sieci, do czego dochodzi sporadycznie;
  • Przewidywalność kosztów– płacąc za Internet światłowodowy nie musisz się martwić dopłatami za przekroczenie pakietu danych, a tym samym ograniczać się w korzystaniu z sieci;
  • Brak limitów– w odróżnieniu od Internetu mobilnego dostawca nie nakłada żadnego limitu danych, a to oznacza, że przedsiębiorca może bez ograniczeń pobierać i wysyłać dane, co jest bardzo komfortowe w przypadku biznesów prowadzonych głównie online;

Jeśli więc zależy Ci przede wszystkim na stabilnym i szybkim działaniu Internetu, na przykład do komunikowania się z klientami, pracy zdalnej, pracy w zespołach rozproszonych, wysyłania dużych plików na serwery zewnętrzne, a przy tym nie chcesz narażać się na nieprzewidziane wydatki, to Internet światłowodowy powinien być priorytetowym wyborem.

banner

Na szczęście coraz więcej adresów w Sosnowcu znajduje się w zasięgu technologii światłowodowej, co jest zasługą sukcesywnej rozbudowy sieci. Aby sprawdzić, czy Twoja firma także może skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy wejść na stronę rządową internet.gov.pl.

Internet symetryczny

Internet symetryczny to szczególnie rekomendowana przedsiębiorcom technologia. Pisząc w dużym uproszczeniu polega na tym, że zyskujemy identyczne parametry prędkości pobierania (download) i wysyłania (upload) danych. Jeśli więc np. dziś Twój Internet to 300 Mb/s prędkości pobierania i 100 Mb/s wysyłania, to po przejściu na technologię symetryczną zyskasz np. 300/300 Mb/s.

Internet symetryczny jest świetnym wyborem w sytuacji, gdy wysyłamy duże ilości danych na serwery zewnętrzne (np. prowadzenie sklepu internetowego). Znaczna prędkość wysyłania danych przydaje się również podczas pracy zdalnej, prowadzenia szkoleń online, odbywania wideokonferencji czy chociażby prowadzenia kanału firmowego na YouTube.

Więcej o tym, dlaczego najlepszym wyborem dla Twojego przedsiębiorstwa jest Internet stacjonarny (światłowodowy) przeczytasz w artykule na stronie https://www.dg-net.pl.

Którego dostawcę Internetu w Sosnowcu wybrać?

Technologia wybrana, ale to nie koniec podejmowania decyzji. Teraz musisz jeszcze przeanalizować oferty poszczególnych dostawców Internetu w Sosnowcu. Pod uwagę weź nie tylko firmy ogólnopolskie, ale też lokalne. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje oferta DG-NET.

DG-NET to sprawdzony, bardzo dobrze oceniany dostawca Internetu m.in. w Sosnowcu, Katowicach czy Dąbrowie Górniczej. W jego ofercie znajdziesz atrakcyjne pakiety Internetu światłowodowego (w tym symetrycznego), jak i radiowego, który jest ciekawą propozycją w sytuacji, gdy pod Twoim adresem nie jest dostępny światłowód.

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ