Home Biznes i finanse Konin: Ważna faza przebudowy stadionu przy Dmowskiego

Konin: Ważna faza przebudowy stadionu przy Dmowskiego

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

27 marca przybyły na Stadion im. Mariana Paska w Koninie robotnicy, aby rozpocząć montaż nowej infrastruktury sportowej. Inwestycja, która kosztowała 11 milionów złotych, polegała między innymi na przebudowie wież oświetleniowych. Po zakończeniu prac wieże będą emitować światło o natężeniu 500 lux – najjaśniejszy, jaki kiedykolwiek oświetlał najstarszy stadion w Koninie.

Stal i ocynk wykorzystano do stworzenia dwóch wież oświetleniowych o różnych wysokościach – 16,7 m i 18 m, w zależności od ilości potrzebnych opraw, by spełniać kryteria licencyjne PZPN. Każda z wież została wyposażona w odpowiednie podesty, a powyżej ich poziomu zamontowano iglicy odgromowe, podnoszące wysokość do 21 m i 20 m. Dodatkowo, wokół boisk zostały ustawione stalowe i ocynkowane konstrukcje trybun, które również zostały uziemione. Na końcu, żurawiem zamontowano oprawy, które spełniały wszystkie wymagania projektu, uzgodnionego z PZPN.

29 grudnia ubiegłego roku Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe ELMONTER OŚWIETLENIE z Zagórowa zakończyło postawienie fundamentów masztów w postaci studni zapuszczanych betonem, który uzyskał wymaganą wytrzymałość. Systemowe rozwiązania komunikacji pionowej wyposażone w mechanizm samozaciskowy blokujący upadek na odcinku 14 cm zastąpiły przepisowo wymagane obręcze ochronne, dając możliwość bezpiecznego użytkowania drabin od wysokości powyżej 3 m nad poziomem terenu.

Inwestycja w przebudowę Stadionu im. Mariana Paska w Koninie ma kosztować blisko 11 milionów zł i zostanie ona zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej od 1 września 2022 r. Jest ona wspierana finansowo przez Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych oraz budżet miasta Konina. Realizację inwestycji zadba koniński MOSiR, jako jej inwestor.

banner

W wyniku przebudowy powstanie nowoczesny zespół boisk, który zapewni doskonałe warunki szkoleniowe i treningowe dla zawodników. Obiekt będzie składał się z dwóch boisk o wymiarach 105mx68m, z czego jedno będzie miało nawierzchnię naturalną, a drugie sztuczną, oraz jednego boiska o wymiarach 95mx45m i nawierzchni naturalnej. Przebudowa obiektu pozwoli na spełnienie wymogów licencyjnych do organizacji rozgrywek ligowych, takich jak Ekstraliga kobiet czy III liga mężczyzn. Dzięki temu, kadra i młodzież uzdolniona sportowo będą mogły wziąć udział w współzawodnictwie sportowym na najwyższym poziomie.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ