Home Biznes i finanse Kolej na zieloną energię andndash; nowy mural na podstacji Warszawa Zachodnia od PGE Energetyka Kolejowa

Kolej na zieloną energię andndash; nowy mural na podstacji Warszawa Zachodnia od PGE Energetyka Kolejowa

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Na stacji Warszawa Zachodnia PGE Energetyka Kolejowa, spółka z Grupy PGE, umieściła specjalny mural w kształcie zielonego pociągu, który towarzyszy hasło „Kolej na zieloną energię”. Jest to sposób informowania o transformacji w kierunku wykorzystywania zeroemisyjnych źródeł energii w transporcie kolejowym.

„Po dołączeniu do Grupy PGE, PGE Energetyka Kolejowa zmienia swój wizerunek. Realizujemy program >>Zielona kolej<<, w ramach którego prowadzimy działania w kierunku zmiany energii elektrycznej wykorzystywanej w polskim sektorze kolejowym na całkowicie wolną od emisji dwutlenku węgla. Przejawem zachodzących w spółce zmian i jej aspiracji jest nowy mural na stacji Warszawa Zachodnia. Naszym celem jest, aby idea Zielonej Kolei była propagowana bardzo szeroko, dlatego postanowiliśmy zamieścić go na jednej z największych i najważniejszych stacji kolejowych w Polsce, przez którą codziennie przejeżdża blisko 700 pociągów z całej Polski” – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Mural przedstawia wizję kolei zasilanej energią odnawialną, symbolizowaną przez pasy w odcieniach zieleni, układające się w dynamiczny kształt poruszającego się pociągu. Obserwując go z pociągu, doznaje się dodatkowego wrażenia pędu i pozytywnej energii. Projekt ten stanowi estetyczny wkład w krajobraz Warszawy i nawiązuje do celów transformacji energetycznej Grupy PGE, inspirując do rozwoju transportu wolnego od śladu węglowego.

Mural umieszczony na budynku podstacji trakcyjnej stacji Warszawa Zachodnia jest doskonale widoczny z okien setek pociągów, które codziennie przejeżdżają przez tę stację, co sprawia, że jego przekaz dociera do szerokiego grona odbiorców.

Link do filmu z realizacji muralu znajdziesz tutaj: link

banner

PGE Energetyka Kolejowa, część Grupy PGE, zajmuje się łączeniem kolejnictwa z elektroenergetyką. Spółka dba o niezawodność i jakość dostaw energii oraz paliw dla transportu kolejowego, posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. Infrastruktura spółki to ponad 600 tys. obiektów i elementów instalacji rozmieszczonych wzdłuż linii kolejowych, w tym 6 nowoczesnych centrów sterowania ruchem. Sieć kontrolowana jest przez prawie 55 tys. inteligentnych liczników energii (AMI). PGE Energetyka Kolejowa dostarcza m.in. energię do pociągów poprzez 21,5 tys. km linii energetycznych i odpowiada za dystrybucję 4,32 TWh energii elektrycznej rocznie, co stanowi ok. 3 proc. całej energii dostarczanej w kraju.

Grupa PGE, po włączeniu PGE Energetyka Kolejowa, posiada sieć dystrybucyjną o łącznej długości około 320 tysięcy kilometrów. Dystrybuuje się przez nią około 41,4 terawatogodzin energii, a sprzedaż wynosi około 37,3 terawatogodzin.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ