Home Biznes i finanse elektrycznej „Światło na manipulacje cenami energii elektrycznej – PGE wychodzi naprzeciw problemowi

elektrycznej „Światło na manipulacje cenami energii elektrycznej – PGE wychodzi naprzeciw problemowi

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

PGE Polska Grupa Energetyczna właśnie rozpoczęła kampanię informacyjną pod nazwą „Stop manipulacji!”, mającą na celu wzmocnienie wiedzy Polaków na temat cen energii. Celem kampanii jest wyraźne podkreślenie, że w Polsce ceny prądu są jednymi z najniższych w Europie, a działania dezinformacyjne są bezzasadne. Gospodarstwa domowe są szczególnie chronione przed wysokimi cenami prądu, dzięki wprowadzeniu rządowej Tarczy Solidarnościowej, gwarantującej, że ich rachunki za energię pozostaną na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku.

Polska rodzina korzysta z wielu oszczędności które zapewnia rządowa Tarcza Solidarnościowa. Każda z nich może liczyć na oszczędności od 2000 do nawet 3000 zł rocznie. Ponad 15 mln gospodarstw domowych jest największym beneficjentem tego programu. Nowelizacja ustawy o ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. oznaczać będzie kolejne 1000 zł oszczędności w portfelach Polaków, co zapewni rodzinom jeszcze większą pomoc w trudnych czasach.

„Dzięki wsparciu rządu i polskich firm energetycznych, rachunki za prąd w Polsce należą do jednych z najniższych w Europie. Polacy płacą za energię znacząco poniżej średniej dla całego kontynentu, a w porównaniu z niektórymi państwami, ceny w Polsce są niższe nawet kilkakrotnie. Tymczasem coraz częściej rozpowszechniane są wprowadzające w błąd przekazy o rzekomo wysokich cenach energii w Polsce. Kampania edukacyjna PGE >>Stop manipulacji!<< ma za cel zapewnić powszechny dostęp do rzetelnych informacji, opartych na danych i źródłach z oficjalnych europejskich analiz, zweryfikowanych przez ekspertów Agencji Rynku Energii. Jest to nasza reakcja na zmanipulowane informacje. Podkreślam, że rachunki odbiorców są i pozostaną niskie dzięki rządowej Tarczy Solidarnościowej, wspieranej przez polskich sprzedawców energii” – wyjaśnia Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, która do końca roku przeznaczy na obniżenie rachunków Polaków aż 10 mld złotych.

Rządowa Tarcza Solidarnościowa wprowadziła w Polsce ochronę przed wzrostem cen energii dla każdego gospodarstwa domowego. Od 2000 do 3000 kWh energia jest sprzedawana po cenach zamrożonych z 2022 roku, a odbiorcy taryf G11 i G12 płacą mniej niż połowę normalnej ceny produkcji energii. Ochrona obejmuje także samorządy, instytucje publiczne i sektor MŚP, które zostały objęte ceną maksymalną. Obecnie procedowana jest nowelizacja ustawy, która miałaby zwiększyć zakres ochrony.

Tarcza Solidarnościowa zapewnia wyższy poziom ochrony dla wszystkich gospodarstw domowych w Polsce. Ogólnopolski limit zużycia energii wynosi od 2000 do 3000 kWh, a ceny są zamrożone na poziomie z 2022 roku. Odbiorcy G11 i G12 mają prawo do niższych, niż normalnie, cen energii. Ustawa zapewnia także bezpieczeństwo cenowe dla sektora publicznego, samorządów i MŚP. Sejm właśnie proceduje nowelizację ustawy, która ma na celu zwiększenie zakresu ochrony.

banner

Kampania PGE pt. „Stop manipulacji!” rozpoczyła się 8 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Formaty cyfrowe wykorzystane w projekcie będą wspierać analizę Agencji Rynku Energii, która zbadała maksymalne limity cen energii dla gospodarstw domowych obowiązujące w kilkunastu krajach europejskich na dzień 30 czerwca 2023 roku.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące cen energii w Polsce, zapraszamy Cię do odwiedzenia strony https://www.gkpge.pl/grupa-pge/o-grupie/aktualnosci/ceny-energii-w-polsce-jednymi-z-nizszych-w-europie?utm_source=wysokienapiecie&utm_medium=baner&utm_campaign=cenyenergii, gdzie znajdziesz dokładne informacje na ten temat.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ