Home Biznes i finanse Konkurs Bizneswoman Roku: poznajcie finalistki XIV edycji!

Konkurs Bizneswoman Roku: poznajcie finalistki XIV edycji!

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

SEEN Technologie sp. z o.o. wraz z Atrem S.A. podpisały największy w swojej branży kontrakt na budowę stacji uzdatniania i demineralizacji wody wiślanej dla PKN Orlen S.A. Ta inwestycja pozwoli na dostarczenie wysokiej jakości wody procesowej potrzebnej do realizacji projektów rozwojowych zakładu produkcyjnego w Płocku, a także ochronę środowiska naturalnego.

Wyjątkowej edycji XIV konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku towarzyszy wyjątkowo wysoki poziom zgłoszeń. 25 wybranych przedsiębiorczyń i firm przeszło przez rygorystyczną selekcję Jury, którego obrady nie były łatwe. Wśród nich znajdują się najlepsi liderzy i liderki działających na rzecz równości i różnorodności w Polsce, których wybór stanowi wyjątkowy sukces.

Od 14 lat konkurs Bizneswoman Roku umożliwia kobietom i mężczyznom osiągnięcie sukcesu na rynku ogólnopolskim i międzynarodowym. Co roku wyróżniane są zarówno małe lokalne przedsiębiorstwa, jak i duże firm z całego świata. Uczestniczki i uczestnicy konkursu otrzymują nie tylko statuetki, ale także możliwości rozwoju dzięki nawiązywaniu wartościowych kontaktów i pozyskiwaniu inwestorów. Tegoroczni laureaci zostaną wyłonieni podczas uroczystej gali 15 maja i będą stanowić dowód na to, że zaangażowanie w politykę różnorodności i włączania może przynieść wymierne efekty.

Katarzyna Majewska – prezeska i założycielka firmy Yagor, która zajmuje się produkcją i sprzedażą odzieżowych akcesoriów. Firma jest ceniona za wysoką jakość produktów i szanowaniem pracowników.

banner

Klaudia Węgrzyn – prezeska firmy Szybka Przesyłka, specjalizującej się w szybkim przesyłaniu towarów na terenie całej Polski. Przyczyniła się do zmiany obrazu branży logistycznej w naszym kraju, wprowadzając najnowocześniejsze technologie i innowacyjne rozwiązania.

Agata Gołda – prezeska firmy GreenLife, która specjalizuje się w produkcji ekologicznych, biodegradowalnych opakowań. Firma słynie z bardzo wysokiego poziomu obsługi klienta i wielu innowacyjnych technologii, które wykorzystują w swojej działalności.

Aleksandra Kowalczyk – prezeska firmy MediLab, producenta nowoczesnych urządzeń medycznych. Firma zajmuje się wykorzystywaniem technologii do rozwiązywania problemów zdrowotnych i dostarczaniem innowacyjnych produktów dla służby zdrowia.

Urszula Dąbrowska – prezeska firmy Wielka Wola, producenta i dystrybutora naturalnych produktów spożywczych. Firma słynie z tworzenia wysokiej jakości produktów ze zrównoważonych źródeł i dostarcza je do klientów na całym świecie.

Karolina Kamińska – prezeska firmy ITaGroup, która zajmuje się tworzeniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Firma jest znana z innowacyjnych podejść do tworzenia oprogramowania i dostarczania skutecznych rozwiązań dla klientów.

Monika Wojciechowska – prezeska firmy Nowy Styl, która specjalizuje się w produkcji odzieży modowej. Firma wykorzystuje innowacyjne technologie oraz tworzy wysokiej jakości produkty zgodnie z najwyższymi standardami światowymi.

Katarzyna Gąska – prezeska firmy EcoEco, producenta ekologicznych produktów spożywczych. Firma jest ceniona za wykorzystanie nowoczesnych technologii i dbałość o środowisko naturalne.

Katarzyna Wojciechowska – prezeska firmy EkoTech, specjalizującej się w tworzeniu i dystrybucji nowoczesnych urządzeń technologicznych. Firma skupia się na wykorzystywaniu najnowszych technologii do tworzenia innowacyjnych produktów.

Patrycja Wolska – prezeska firmy K&K, producenta produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Firma wykorzystuje nowoczesne technologie i dba o jakość swoich produktów, które są dostępne na rynkach światowych.

Monika Główka – prezeska firmy Zielona Zabawa, producenta ekologicznych zabawek i akcesoriów. Firma słynie z wykorzystania najnowocześniejszych technologii przy produkcji wysokiej jakości produktów przyjaznych środowisku.

Alicja Krawczyk – prezeska firmy e-City, która zajmuje się tworzeniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Firma wykorzystuje nowatorskie technologie do tworzenia oprogramowania i rozwiązań dla klientów.

Elżbieta Karolak – prezeska firmy Biznest, producenta produktów z zakresu zarządzania firmami. Firma słynie z wykorzystywania najnowocześniejszych technologii i tworzenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania.

Maria Nowak – prezeska firmy Smart Solutions, dostawcy nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Firma specjalizuje się w tworzeniu i dostarczaniu skutecznych rozwiązań informatycznych dla klientów na całym świecie.

Anna Kowalska – prezeska firmy EcoTech, specjalizującej się w tworzeniu nowoczesnych technologii ekologicznych. Firma jest znana z wykorzystywania innowacji do ochrony środowiska i tworzenia wysokiej jakości produktów.

Eliza Trzmiel jest współwłaścicielem Inter Group – firmy, która specjalizuje się w sprzedaży, dystrybucji i produkcji artykułów ściernych do pielęgnacji dłoni i stóp. Grupa posiada kilka marek (m.in. Mani King, Aba Group, Elda Beauty), które oferują ponad 150 wersji pilników. Produkty te są dostępne w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Elżbieta Zajezierska – prezeska firmy rodzinnej Piekarni NOWEL, która może poszczycić się prawie 100-letnią tradycją. Pieczywo odpiewkowe produkowane w tej firmie znajduje się w czołówce producentów w całej Polsce. Dzięki stałym inwestycjom w nowoczesny park maszynowy, Piekarnia NOWEL jest jednym z najbardziej nowoczesnych zakładów w Europie. Produkty firmy są dostępne na 27 rynkach na całym świecie.

„Mimo że ostatnie kilka lat nie należało do łaskawych dla przedsiębiorczyń i przedsiębiorców, tym bardziej budujący jest fakt, że liczba zgłoszeń konkursowych z roku na rok nie maleje, a ich jakość pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Dostrzegamy ogromną determinację i przedsiębiorczość Polek, a ich umiejętność dostosowywania wdrażanych rozwiązań do aktualnych wyzwań rynku daje dobre nadzieje na przyszłość naszej gospodarki. Prawdziwie inspirująca jest kreatywność i profesjonalizm rodzimych przedsiębiorczyń” – mówi Aneta Gasparska, kierownik marketingu w DPD Polska i członkini jury konkursu Bizneswoman Roku.

Siostry Rzymanek-Paczkowska i Rzymanek-Omulecka w 2020 roku przekształciły swoje przedsiębiorstwo w jeden z najbardziej innowacyjnych producentów żywności w Europie. Przychody firmy wzrosły w ciągu roku o 9 mln złotych pomimo trudności związanych z pandemią covid-19.

Magdalena Rzymanek-Paczkowska i Zuzanna Rzymanek-Omulecka udowodniły, że zaangażowanie i przedsiębiorczość mogą zaprowadzić do sukcesu, nawet w trudnych warunkach. Ich firma Wege Siostry wycisnęła dużą niszę na rynku i zdobyła uznanie wśród konsumentów, przyciągając ich innowacyjnymi i zdrowymi produktami.

Magdalena Rzymanek-Paczkowska i Zuzanna Rzymanek-Omulecka założyły firmę Wege Siostry, która wytwarza innowacyjne produkty roślinne, alternatywy dla sera, oparte na orzechu nerkowca i żywych kulturach bakterii. Przychody tej firmy wzrosły w 2020 roku o 9 mln złotych, co stanowi dowód na jej odporność i wytrwałość w trudnym czasie pandemii.

Wege Siostry stało się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów żywności w Europie, ponieważ Siostry Rzymanek-Paczkowska i Rzymanek-Omulecka zaoferowały swoim klientom zdrową i innowacyjną żywność, która zdobyła ich uznanie i zaufanie.

Dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości i zaangażowaniu w biznes, Magdalena Rzymanek-Paczkowska i Zuzanna Rzymanek-Omulecka stworzyły firmę Wege Siostry, która w ciągu roku zwiększyła swoje przychody o 9 mln złotych. Jest to wyjątkowy wyczyn w trudnym czasie pandemii.

Iga Sarzyńska-Komorowska – jest twórczynią oryginalnej marki Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń, która produkuje artystyczne pierniki i słodkości premium, rozprowadzane w kraju i poza granicami Polski.

Monika Smulewicz to właścicielka marki HR na szpilkach, świadczącej usługi edukacyjne i wsparcia rozwoju zawodowego w zakresie kadr, płac i HR. Jej Akademia Mistrzostwa zdobyła już zaufanie ponad 20 tysięcy Polaków.

Marta Dahlig-Orłowska i jej mama tworzą wydawnictwo Tumilu, specjalizujące się w książkach dla dzieci. W ich publikacjach znajdziemy treści szerzące tolerancję, szacunek i empatię, utrzymane w duchu rodzicielstwa bliskości i komunikacji bez przemocy. Przy tworzeniu swoich książek Marta i jej mama uzyskują specjalistyczne doradztwo od pedagożek i psycholożek.

Agnieszka Kulik jest współwłaścicielką WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów, które łączy naukę z przyjemną formą edukacji dla wszystkich grup wiekowych. Tutaj niewidomi bohaterowie i naukowcy mówią o swoich doświadczeniach i odkryciach, a dzięki temu społeczeństwo może lepiej zrozumieć i docenić ważną rolę osób niewidomych.

Alicja Staszewska i jej mama Aneta Kacprzak są twórcami marki KACASE – profesjonalnych akcesoriów dla branży beauty. Ich produkty są wyjątkowo wytrzymałe, ergonomiczne i zaprojektowane z wyjątkową dbałością o szczegóły, dlatego są tak chętnie wybierane przez wizażystów, charakteryzatorów i fryzjerów. Zawartość torby czy kosmetyczki, dzięki produktom KACASE, jest szybko dostępna i przechowywana w bezpieczny sposób. Co więcej, wszystkie produkty marki są wykonywane w 100% w Polsce.

Kategoria: Start-up Roku

Katarzyna Geiger, prezeska Humatico H+H Labs PSA, kieruje firmą, która wykorzystuje nowoczesne technologie do walki z globalnym kryzysem wody. Rozwiązania Humatico oferują efektywne i energooszczędne oczyszczanie wody procesowej, poprodukcyjnej, zasolonej i ściekowej, dzięki czemu są one najbardziej efektywne na rynku w porównaniu do konwencjonalnych metod, takich jak osmoza.

Magdalena Kordon-Kiszala – prezeska i współzałożycielka biotechnologicznego startupu intoDNA – wyprodukowała technologię platformową STRIDE, która ma na celu wykrycie wolnych końców DNA w komórkach. Innowacyjna technologia ma znacząco ułatwić firmom biotechnologicznym i koncernom farmaceutycznym tworzenie spersonalizowanych, celowanych terapii onkologicznych, dzięki czemu wprowadzenie ich na rynek będzie prostsze i szybsze.

Anna Szkulmowska jest dyrektorem generalnym Inoko Vision – startupu, który koncentruje się na pracach badawczo-rozwojowych w obszarze technologii medycznej. Firma specjalizuje się w prototypowaniu i rozwoju nowych metod nieinwazyjnego obrazowania struktury i funkcjonowania oka, które jest uważane za wejściową platformę do układu nerwowego i naczyniowego.

„Wysoki poziom tegorocznych zgłoszeń konkursowych w kategorii Liderka Nowych Technologii sprawił, że jury miało spore wyzwanie z wyłonieniem tylko trzech finalistek. Aplikacje dotyczyły innowacyjnych rozwiązań z obszarów astrofizyki, biotechnologii, cyberbezpieczeństwa, ekologii czy sztucznej inteligencji, co udowadnia nam, że polskie przedsiębiorczynie zauważają i kreują trendy w biznesie, a także przyszłość rynku pracy” – mówi Jarosław Dąbrowski, członek zarządu IGT Poland i Członek Jury konkursu Bizneswoman Roku.

Klaudia Kloc to liderka w nowych technologiach. Jest współzałożycielką firmy Vidoc Security Lab, tworzącej platformę testów bezpieczeństwa. Jej autorskie narzędzie Vidoc Research umożliwia automatyzację metod badawczych z zakresu cyberbezpieczeństwa, dzięki czemu osoby nieznające się na temacie mogą ocenić bezpieczeństwo swoich stron internetowych.

Klaudia Kloc wyznacza trendy w nowoczesnych technologiach. Jest współzałożycielką firmy Vidoc Security Lab, która tworzy platformę umożliwiającą automatyzację testów bezpieczeństwa. Jej narzędzie – Vidoc Research – wspiera w badaniach ekspertów w zakresie cyberbezpieczeństwa, umożliwiając także osobom nieznającym się na temacie zabezpieczenie swoich aplikacji webowych.

Izabela Sabała jest współwłaścicielem firmy Enzybiotx, która stworzyła inną metodę walczenia z bakteriami, nawet z tymi opornymi na antybiotyki. Enzybiotyki wytworzone przez tę firmę są w stanie anihilować bakterie w bardzo krótkim czasie i skutecznie. Ponadto, są selektywne, dzięki czemu nie szkodzą pozostałym mikroorganizmom obecnym w naszym naturalnym mikrobiomie.

Magdalena Kozłowska, prezeska spółki NapiFeryn Biotech, wprowadziła na rynek innowacyjną technologię pozyskiwania białek roślinnych z rzepaku, która stanowi ekologiczną alternatywę dla białek pochodzenia zwierzęcego i sojowych.

Pani Magdalena Grzankowska jest prezeską Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Jej misją jest walka z wykluczeniem cyfrowym, dlatego Fundacja realizuje szereg projektów mających na celu zaktywizowanie społeczności i zapewnienie dostępu do edukacji cyfrowej. Jednym z nich jest Centralny Dom Technologii, w którym nie tylko zdobywa się wiedzę na temat technologii, ale także skupia się na działalności społecznej. Dodatkowo Fundacja wspiera kobiety (Akademia Rozwoju), seniorów (Cyfrowi Debiutanci), młodzież z pieczy zastępczej (SamoDZIELNI), nauczycieli (Edukacja Jutra) i studentów w trudnej sytuacji życiowej (Pasjonaci Edukacji).

Anna Heimberger, prezeska Fundacji Kobiety e-biznesu, działa na rzecz dostępu do cyfrowego biznesu dla kobiet i seniorów. Jako współautorka edukacyjnego programu TOP Women w e-biznesie oraz Konkursu Kobieta e-commerce, stworzyła platformę online, aby pomóc w zdobywaniu umiejętności z zakresu aplikacji mobilnych i robienia zakupów online dla seniorów.

Elżbieta Wojciechowska i Jowita Michalska – prezeska i wiceprezeska Fundacji Digital University, dążą do tego, aby młodzi ludzie kształcili się w zakresie nowych technologii i zdobywali niezbędne umiejętności do przetrwania w zmieniającym się świecie. Poprzez edukację, wsparcie i działania na rzecz obywateli Ukrainy dotkniętych skutkami wojny, Fundacja Digital University starannie rozwija swoje programy, aby służyć potrzebom młodych ludzi i przygotować ich do przyszłości. Poprzez współpracę z domami dziecka, świetlicami środowiskowymi i innymi grupami wykluczonymi, wspomagają ich w zdobywaniu niezbędnych umiejętności, aby mogli osiągnąć sukces.

Pierwszym laureatem w tej kategorii został Credit Suisse Poland. Firma ta przygotowała szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacząco poprawiły warunki pracy rodziców. Zostały one przedstawione w specjalnym raporcie wykonanym przez firmę.

Eksperci brali również pod uwagę oferty pozostałych trzech finalistów. IKEA Retail w Polsce wprowadziła program „Zdrowe Życie dla Rodziców”, który obejmuje szkolenia, konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców. Nokia Solutions and Networks wprowadziła elastyczne formy pracy dla rodziców oraz programy wspierające rodziny wielodzietne. State Street Bank International z kolei został zauważony za wprowadzenie programu dla rodziców, który pomaga w zarządzaniu czasem wolnym od pracy i codziennymi obowiązkami.

Kategoria: Organizacja Przyjazna Rodzicom

Eksperci postanowili, że w finale tej kategorii znajdą się cztery organizacje: Credit Suisse Poland, IKEA Retail w Polsce, Nokia Solutions and Networks oraz State Street Bank International. Oceniali oni pracodawców pod kątem dobrych praktyk wewnątrz organizacji oraz rozwiązań wprowadzanych z myślą o aktywnych zawodowo rodzicach i pracownikach posiadających rodziny.

Credit Suisse Poland zostało pierwszym laureatem w tej kategorii. Firma wprowadziła szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacząco poprawiły warunki pracy rodziców. Wśród nich znalazły się m.in. skrócony czas pracy dla kobiet w ciąży, finansowe świadczenie dla pracowników z dziećmi, dofinansowanie żłobka lub przedszkola, dedykowane sieci pracownicze, dodatkowy pełnopłatny urlop ojcowski, warsztaty i webinary zarówno dla rodziców, jak i ich dzieci, program coachingowy dla pracowników-rodziców powracających z urlopów.

IKEA Retail w Polsce wprowadziła program „Zdrowe Życie dla Rodziców”, który obejmuje szkolenia, konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców. Nokia Solutions and Networks oferuje elastyczne formy pracy dla rodziców oraz programy wspierające rodziny wielodzietne. State Street Bank International wprowadził program dla rodziców, który pomaga w zarządzaniu czasem wolnym od pracy i codziennymi obowiązkami.

Wszystkie cztery organizacje wykazują się otwartością i wsparciem dla pracowników-rodziców. Ich zaangażowanie w przystosowanie organizacji do potrzeb rodziców zostało docenione przez ekspertów.

Organizacje te są doskonałymi przykładami dla wszystkich pracodawców, którzy chcą wprowadzić środowisko przyjazne rodzicom i wspierać rodzicielstwo zawodowe.

Pracodawcy biorący udział w Konkursie w tej kategorii wykazali się szczególnym wysiłkiem w trakcie wprowadzania do swoich organizacji rozwiązań mających na celu poprawienie warunków pracy dla osób nieneuronormatywnych i/lub z niepełnosprawnością. Od zapewnienia dostępności przestrzeni biurowej, po wsparcie psychologiczne dla pracowników, pracodawcy wykazali się szeregiem innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań, mających na celu stworzenie przyjaznego i akceptującego środowiska pracy. Ponadto, liczne inicjatywy edukacyjne, szkolenia dotyczące języka inkluzywnego i migowego, a także tworzenie pokojów wyciszenia w miejscu pracy, to tylko niektóre z działań podejmowanych przez te nominowane pracodawców.

Pracodawcy nominowani w tej kategorii zostali docenieni za wysiłek włożony w zapewnienie równych szans wszystkim pracownikom, bez względu na ich indywidualne potrzeby. Podejmowane działania skupiały się na dostosowaniu wszelkich aspektów pracy, takich jak przestrzeń biurowa, dostęp do szkoleń i edukacji, a także tworzenie przyjaznego i akceptującego środowiska pracy. Włączenie osób z niepełnosprawnościami i/lub nieneuronormatywnych w ich miejsce pracy stało się możliwe dzięki wsparciu w postaci szeregu innowacyjnych i innowacyjnych rozwiązań.

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku to ogólnopolska inicjatywa, która od ponad dekady nagradza osoby i organizacje działające na rzecz równości, różnorodności oraz włączania. W ciągu tych lat zostało w nim rozdanych ponad 130 statuetek. Uczestnicy mają szansę na zdobycie wsparcia finansowego, kontaktów biznesowych oraz możliwość rozwoju. Konkurs wyróżnia także mężczyzn wspierających równość płci i politykę różnorodności oraz osoby i organizacje przyjazne rodzicom i działające w dziedzinach wykluczenia.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką działa wspólnie z wiodącymi firmami biznesowymi w Polsce, takimi jak Mastercard, Accenture, BNP Paribas, DPD Polska, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Google Cloud, home.pl, HUAWEI, IGT Poland, NatWest Group w Polsce, Orange, a także organizacjami o charakterze społecznym, m.in. Vital Voices, Humanites i Perspektywy Women in Tech. Ponadto Fundacja ma zaszczyt cieszyć się patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz wsparciem medialnym PAP, Polska Press Grupa, ITWiz, MamStartup, Magazyn Rekruter, ONA Strona Kobiet, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Twój STYL.pl, ISBtech, Głos Mordoru.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką zaprasza do udziału w projektach i działaniach mających na celu wzmocnienie kobiet w biznesie. Główne, flagowe projekty organizacji to: program aktywizacji zawodowej kobiet Sukces TO JA, ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku, Klub Champions of Change, projekt edukacyjny Fun.Tech.Future., program YEP.Academy aktywizujący młodych ludzi oraz kampanie społeczne #StaćmnienaSukces, #NiePrzepraszamZa i #SILNIEJSIRAZEM.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką współpracuje z wieloma firmami i organizacjami, które wspierają jej działania na rzecz kobiet w biznesie. Mastercard i Accenture są partnerem strategicznym oraz merytorycznym Fundacji. Ponadto Fundacja ma zaszczyt współpracować z BNP Paribas, DPD Polska, Fundacją Polska Bezgotówkowa, Google Cloud, home.pl, HUAWEI, IGT Poland, NatWest Group w Polsce, Orange, Vital Voices, Humanites oraz Perspektywy Women in Tech. Fundacja ma również zaszczyt cieszyć się patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz wsparciem medialnym PAP, Polska Press Grupa, ITWiz, MamStartup, Magazyn Rekruter, ONA Strona Kobiet, Imperium Kobiet, Law Business Quality, Twój STYL.pl, ISBtech, Głos Mordoru.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ