Home Biznes i finanse PGE Polska Grupa Energetyczna z potwierdzeniem ratingu Fitch na poziomie BBB+

PGE Polska Grupa Energetyczna z potwierdzeniem ratingu Fitch na poziomie BBB+

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

„Utrzymanie ratingu przez Fitch na poziomie BBB+ to potwierdzenie, że kierunek naszych działań jest właściwy, a realizujemy go w oparciu o solidne podstawy operacyjne i finansowe” – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. „Potwierdzenie wiarygodności kredytowej to również dobry prognostyk dla spółki w perspektywie kapitałochłonnych inwestycji niezbędnych w okresie transformacji energetycznej w kierunku nisko- i zero-emisyjnym, zgodnym z naszymi strategicznymi celami” – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Agencja Fitch Ratings utrzymała rating kredytowy dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej na poziomie BBB+ oraz jego stabilną perspektywę, potwierdzając tym samym solidną pozycję finansową spółki.

Według komunikatu agencji ratingowej Fitch Ratings, ocena ratingowa odzwierciedla silny profil biznesowy Grupy PGE, oparty głównie na stabilnych przychodach z dystrybucji energii elektrycznej oraz rynku mocy. Pozytywnie na profil biznesowy wpłynęło także przejęcie PKP Energetyka S.A. (obecnie PGE Energetyka Kolejowa S.A.) w kwietniu 2023 r. Fitch docenił również inwestycje w nowe źródła wytwórcze oparte na paliwie gazowym, które mają wpłynąć na poprawę przyszłych wyników Grupy PGE.

Fitch podkreślił także stabilną perspektywę ratingu, wynikającą z przewidywanego utrzymania na niskim poziomie zadłużenia w kolejnych latach, pomimo planowanych dużych inwestycji. Jednym z potencjalnych ryzyk pozostaje jednak profil wytwarzania energii elektrycznej grupy PGE, bazujący obecnie na elektrowniach węglowych, dla których agencja Fitch przewiduje znaczne pogorszenie rentowności w perspektywie średnioterminowej.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

banner

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ