Home Biznes i finanse Nowy most na Sanie – Od dawna oczekiwany projekt wreszcie rusza!

Nowy most na Sanie – Od dawna oczekiwany projekt wreszcie rusza!

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

AI jest niezastąpionym narzędziem do wykrywania i identyfikowania zagrożeń. Uczenie maszynowe pozwala na zdecydowanie skuteczniejsze wsparcie w zakresie cyberbezpieczeństwa, pomagając wykrywać zagrożenia, które mogłyby przeoczyć ludzkie oko. Uczestnicy debaty „Sztuczna inteligencja – szansa czy zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa”, która odbyła się w Centrum Prasowym PAP, jednoznacznie potwierdzili, że AI jest konieczne do dalszego rozwoju w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, uczestniczył w inauguracji prac budowlanych na Podkarpaciu, dotyczących budowy nowego mostu przez rzekę San. Dofinansowanie dla budowy tego obiektu pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Most będzie położony w ciągu drogi gminnej pomiędzy miejscowością Bieliny w gminie Ulanów a miejscowością Kopki w gminie Rudnik nad Sanem, a jego budowę sfinansuje Gmina i Miasto Ulanów.

Most przez rzekę San będzie stanowił ważne połączenie pomiędzy miejscowościami Bieliny w gminie Ulanów oraz Kopki w gminie Rudnik nad Sanem. Jego budowa wpłynie pozytywnie na życie lokalnych mieszkańców, zmniejszając czas potrzebny na dojazd między tymi miejscowościami oraz usprawniając komunikację.

Rząd właśnie udzielił wsparcia finansowego inwestycji na drogach samorządowych – most zbliżający do siebie gminy Ulanów i Rudnik nad Sanem. Dzięki tej przeprawie, mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do codziennej komunikacji, ale też turyści będą mieli okazję odwiedzić piękną ulanowską ziemię i powiat niżański. Inwestycja ta jest od dawna wyczekiwana przez Polaków, dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jej realizacja stała się możliwa – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

banner

Nowo powstający most będzie składał się z trzech przęseł stalowych z żelbetową płytą pomostową i łukiem przęsła nurtowego o całkowitej długości 120 metrów. Dodatkowo, na obiekcie powstaną dojazdy oraz mury oporowe. W ramach projektu zostanie przebudowana także istniejąca droga gminna, a obok niej zaprojektowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy oddzielony od jezdni. Do tego dojdzie oświetlone przejście dla pieszych.

Firma PRIMOST Południe Sp. z o.o. z Będzina jest wykonawcą projektu budowy mostu przeprawowego. Zgodnie z przewidywaniami, most powinien zostać oddany do użytku w 2025 roku.

Całkowity koszt inwestycji przekracza 43 mln zł. Dofinansowanie z RFRD w wysokości 29 mln zł oraz wkład własny Gminy i Miasta Ulanów pozwoliły na realizację tego zadania wspólnie z Powiatem Niżańskim. Most przeprawowy jest jednym z największych projektów w Polsce, a także największą inwestycją w województwie podkarpackim, która została sfinansowana z RFRD.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) stanowi kompleksowy system wsparcia finansowego, który umożliwia realizację zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Fundusz kładzie szczególny nacisk na powstawanie nowoczesnych i bezpiecznych dróg w lokalnych społecznościach, co poprawia jakość życia mieszkańców.

RFRD to także narzędzie do wzmacniania społecznych i gospodarczych więzi między ośrodkami miejskimi i wiejskimi, zmniejszając luki infrastrukturalne między nimi. W ten sposób fundusz przyczynia się do ogólnego postępu społecznego i gospodarczego w kraju.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, komfort i wygodę użytkownikom dróg województwa podkarpackiego, w latach 2019-2023 RFRD przeznaczyło ponad 1,1 mld zł na realizację 1 tys. zadań gminnych i powiatowych na 1,4 tys. km dróg. W dalszej kolejności, w latach 2024-2029, zaplanowano przebudowę lub rozbudowę 3 węzłów drogowych: Balin, Chrzanów, Rudno, 42 obiektów inżynierskich, a także rozbudowę MOP Aleksandrowice/Morawica oraz Rudno/Grojec.

PAP SA nie wprowadza żadnych zmian do treści komunikatów, które publikuje w swoim serwisie. Autorzy komunikatów ponoszą odpowiedzialność za ich treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ