Home Polityka i społeczeństwo Odkrywaj piękno polskich parków narodowych z PGE Polską Grupą Energetyczną

Odkrywaj piękno polskich parków narodowych z PGE Polską Grupą Energetyczną

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w ośmiu polskich parkach narodowych – z wydawnictwem PGE Polska Grupy Energetycznej jest to możliwe! „Spacerownik” to publikacja, która zawiera mapy z dostępnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i edukacyjnymi, a także zagadki i ciekawostki na temat zwierząt spotykanych w parkach. Dodatkowo w serii filmów pt. „Energia rytmu natury” można odkryć nieznane dotąd tajemnice parków i ich piękno. Zobacz!

„PGE jest największym, krajowym inwestorem w odnawialne źródła energii i liderem zielonej zmiany w polskiej energetyce. Współpraca z ośmioma parkami narodowymi jest przedłużeniem naszej działalności biznesowej opartej na odpowiedzialności za środowisko naturalne. Kluczowym filarem tej współpracy są projekty edukacyjne. W ten sposób realizujemy naszą misję z zakresu ochrony przyrody. Przykładem naszego zaangażowania w tej dziedzinie jest >>Spacerownik<>Energia rytmu natury<<, zachęcający do ich odwiedzenia i przybliżający te miejsca w parkach narodowych, która są niedostępne dla zwiedzających” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Nowa wersja paragrafów:

PGE „Spacerownik” to niezwykle przydatna publikacja, która przybliża walory ośmiu parków narodowych wspieranych przez PGE. Zawiera ona informacje o ciekawych obiektach do zwiedzenia, mapy z dostępnymi trasami edukacyjnymi, sekrety zwierząt i wiele innych. Dzięki niemu z pewnością każdy wycieczkowicz odkryje, jak wiele możliwości oferują te parki narodowe.

W publikacji znajdują się także ścieżki piesze i rowerowe, zadania do wykonania, a także wiele ciekawostek na temat zwierząt, które można spotkać podczas spaceru. W ten sposób można połączyć zabawę z edukacją i lepiej poznać przyrodę.

banner

Spacerownik PGE to doskonały przewodnik, który pomoże Ci zaplanować wycieczkę, przybliżyć zwiedzane miejsca i doznać wyjątkowych wrażeń w trakcie wędrówki po parkach narodowych.

Kliknij w link, aby pobrać najnowszą wersję „Spacerownika” – mapę ścieżek przyrodniczych i edukacyjnych Grupy PGE. Ścieżki te pozwalają odkrywać piękno natury i czerpać z niego energię!

Nowa seria edukacyjnych filmów prezentowana w ramach projektu „Energia rytmu natury” będzie szansą na poznanie przyrodniczych tajemnic polskich parków narodowych. Poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technik filmowych, widzowie będą mogli zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku i poznać piękno natury. Co więcej, będzie to okazja do poznania historii i kultury regionalnych społeczności.

W filmie „Wiosna” zobaczymy piękne przyrodnicze sceny, które przeniosą nas w miejsca, jak Biebrzański Park Narodowy. Podczas seansu ujrzymy także toki batalionów, gody żab moczarowych i żurawi w ich naturalnym środowisku, a także zobaczymy, jak przyroda budzi się z zimowego snu, rozkwita i rodzi potomstwo.

Oglądając film „Wiosna”czy możemy wyobrazić sobie piękno polskiej przyrody. Film dostępny jest pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=D3S3c_U7D70.

Grupa PGE wspiera ochronę przyrody i jej wyjątkowość poprzez swój autorski program „Energia rytmu natury”. W ramach programu realizowane są projekty badawcze, edukacyjne oraz monitorowanie stanu i liczebności zwierząt i roślin w parkach narodowych, takich jak Biebrzański PN, Świętokrzyski PN, Roztoczański PN, Kampinoski PN, Słowiński PN, Wigierski PN, Magurski PN oraz Narwiański PN. Inicjatywa ma na celu zachowanie bioróżnorodności oraz bogactwa roślin, zwierząt, terenów bagiennych i różnych krajobrazów. Wszystkie działania promują ochronę przyrody wśród lokalnych społeczności, dzieci, młodzieży, turystów, a także pracowników Grupy PGE.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ