Home Biznes i finanse PGE i ZE PAK wspólnie zmierzają do zgodnej koncentracji przedsiębiorstw

PGE i ZE PAK wspólnie zmierzają do zgodnej koncentracji przedsiębiorstw

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment


„Zgodnie z naszymi zapowiedziami, dzień po podpisaniu wstępnego porozumienia w sprawie utworzenia spółki celowej, złożyliśmy do prezesa UOKiK wniosek o zgodę na koncentrację. To kolejny krok do formalnego utworzenia spółki PGE i ZE PAK, która będzie reprezentować polską stronę we wszystkich etapach projektu budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

7 marca PGE Polska Grupa Energetyczna i ZE PAK podpisały wstępne porozumienie dotyczące utworzenia wspólnej spółki celowej, realizującej projekt budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. PGE i ZE PAK będą posiadać po 50 proc. akcji w nowopowstającej spółce, podejmując decyzje na zasadzie konsensusu. Podpisane porozumienie zakłada, że członek zarządu wskazany przez PGE będzie pełnił funkcję prezesa zarządu. Natomiast, jeden z członków Rady Nadzorczej wskazany przez ZE PAK, będzie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Strony planują, że spółka celowa przeprowadzi kolejny etap współpracy jakim będzie: studium wykonalności, badania terenu oraz oceny oddziaływania na środowisko na potrzeby planowanej budowy elektrowni jądrowej. Na bazie dotychczas wykonanych wstępnych analiz oceniono, że jest perspektywiczne posadowienie co najmniej 2 reaktorów APR1400 o łącznej mocy 2800 MW.

KONTAKT:

banner

Konrad Mróz

Biuro Prasowe Grupy PGE

tel. +48 785 999 946

e-mail: konrad.mroz@gkpge.pl

Kontakt z PGE Polską Grupą Energetyczną

PGE Polska Grupa Energetyczna jest światowym liderem w sektorze energetycznym i jednym z największych i najnowocześniejszych przedsiębiorstw energetycznych w Europie. Grupa jest liderem w zakresie produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej w Polsce.

Zespół ds. kontaktów z mediami w PGE Polskiej Grupie Energetycznej jest zawsze do dyspozycji dziennikarzy oraz mediów. Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres:

Zespół PGE Polskiej Grupy Energetycznej zawsze jest do Państwa dyspozycji i z przyjemnością odpowiada na wszelkie pytania dotyczące działalności Grupy oraz energii elektrycznej. Pracownicy zespołu są dostępni dla Państwa w celu udzielenia wyczerpujących informacji lub wsparcia przy realizacji materiału prasowego.

Życzymy owocnych i udanych działań!


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ