Home Biznes i finanse Wojciech Dąbrowski: PGE pozyskała 1,6 mld zł z funduszy pomocowych na inwestycje

Wojciech Dąbrowski: PGE pozyskała 1,6 mld zł z funduszy pomocowych na inwestycje

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

W ciągu ostatnich czterech lat PGE zwiększyło wykorzystanie środków z programów pomocowych o ponad trzykrotnie. W latach 2020-2023 łączna wartość umów o dofinansowanie projektów w ramach Grupy PGE wyniosła prawie 1,6 mld zł.

„PGE ma ambitny plan inwestycyjny. Szukamy jak najlepszego finansowania naszych projektów. Szczególnie ważne jest umiejętne korzystanie z funduszy pomocowych. W ciągu ostatnich czterech lat pozyskane przez Grupę PGE środki z tych programów wzrosły ponad trzykrotnie i wyniosły 1, 6 mld zł” – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Grupa PGE aktywnie poszukuje środków pomocowych i stale monitoruje dostępne źródła finansowania. W ostatnich czterech latach największe wsparcie zostało udzielone na projekty związane z ochroną środowiska, dystrybucją energii oraz infrastrukturą ciepłowniczą. Przewiduje się, że w przyszłości finansowanie preferencyjne będzie skierowane głównie na odnawialne źródła energii, magazynowanie energii oraz dekarbonizację ciepłownictwa. Ponadto oczekuje się wsparcia na projekty badawczo-rozwojowe i inicjatywy sprzyjające sprawiedliwej transformacji regionów węglowych.

Działalność Grupy PGE opiera się na aktywnym podejściu do pozyskiwania środków pomocowych, które są stale monitorowane. Ostatnio, największe wsparcie finansowe zostało udzielone na projekty ograniczające wpływ działalności Grupy na środowisko, dystrybucję energii oraz infrastrukturę ciepłowniczą. Planuje się, że finansowanie preferencyjne w przyszłości będzie skoncentrowane na odnawialnych źródłach energii, magazynowaniu energii oraz dekarbonizacji ciepłownictwa. Dodatkowo, spodziewane jest wsparcie na projekty badawczo-rozwojowe oraz inicjatywy sprzyjające sprawiedliwej transformacji regionów węglowych.

Skala wsparcia będzie systematycznie zwiększana, a z Krajowego Planu Odbudowy Grupa PGE może otrzymać ponad 20 mld zł. Dodatkowo planuje pozyskiwać wsparcie z innych funduszy europejskich, takich jak FEnIKS, FEPW, FENG, Fundusz Innowacyjny, oraz ze środków krajowych, w tym Funduszu Modernizacyjnego i programów NFOŚiGW.

banner

Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ