Home Ludzie i kultura Odkrywamy smaki Polski – podsumowanie Tygodnia Kuchni Polskiej

Odkrywamy smaki Polski – podsumowanie Tygodnia Kuchni Polskiej

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Tydzień Kuchni Polskiej to specjalna akcja organizowana przez MAKRO Polska w związku z obchodami Święta Niepodległości. Ponad 400 restauracji z całej Polski wzięło udział w akcji, dzięki czemu można było skosztować ponad tysiąca dań kuchni polskiej od 26 listopada do 11 listopada.

Od 3 do 26 listopada, 400 restauracji z 219 miast wzięło udział w Tydzień Kuchni Polskiej – wydarzeniu, którego celem jest promowanie tradycyjnych potraw oraz wsparcie lokalnych restauratorów. W menu festiwalu znalazły się dania regionalne, takie jak warmińskie dzyndzałki, a także potrawy historyczne inspirowane twórczością XIX-wiecznego kucharza Jana Szyttlera. Każda restauracja przygotowała dwie wersje trzydaniowych kolacji, dostępne w cenach 69 i 99 zł.

„Tegoroczna edycja festiwalu cieszyła się znacznie większym zainteresowaniem niż ubiegłe. Być może wpływ na to miała większa rozpoznawalność akcji. Goście szczególnie chętnie odwiedzali nasz lokal w weekendy, a z ich dobrą reakcją spotkał się turbot bałtycki w panko z sosem sardelowym i pieczoną kapustą z kminkiem. Rosnąca popularność akcji wskazuje, że kuchnia polska jest wciąż atrakcyjna dla znacznej rzeszy odbiorców” – dodaje.

Krzysztof Żurek, szef kuchni w restauracji „Trzy Rybki” w Hotelu Starym, jest jednym z wielu ambasadorów restauratorów, którzy wspierają rozpropagowanie Tygodnia Kuchni Polskiej. On i inni szefowie kuchni, tacy jak Bogdan Gałązka, senior szef i współwłaściciel „Stolica Cafe”, Adrian Gabryszak, szef kuchni w „M15”, Kamil Urbanik, szef kuchni w restauracji „Dwie Rzeki”, Paweł Powroźnik, szef kuchni w restauracji „P jak Pysznie”, Daniel Dąbrowski z restauracji „Pałac i Folwark Galiny” oraz Wojciech Klimas, szef kuchni w restauracji „Klimat” wspierają inicjatywę poprzez swoją obecność w social media, blogach i patronat medialny.

Krzysztof Żurek, szef kuchni w restauracji „Trzy Rybki” w Hotelu Starym, jest wybitnym ambasadorem restauratorów, którzy wspierają promocję Tygodnia Kuchni Polskiej. W tej inicjatywie udział biorą również inni szefowie kuchni, tacy jak Bogdan Gałązka, senior szef i współwłaściciel „Stolica Cafe”, Adrian Gabryszak z „M15”, Kamil Urbanik z restauracji „Dwie Rzeki”, Paweł Powroźnik z „P jak Pysznie”, Daniel Dąbrowski z „Pałac i Folwark Galiny” oraz Wojciech Klimas z „Klimat”. Oni wszyscy wspierają akcję poprzez swoje obecności w mediach społecznościowych, blogach i patronat medialny.

banner

Krzysztof Żurek, szef kuchni w restauracji „Trzy Rybki” w Hotelu Starym, jest jednym z wielu ambasadorów restauratorów, którzy wspierają rozpropagowanie Tygodnia Kuchni Polskiej. On i inni szefowie kuchni, tacy jak Bogdan Gałązka z „Stolica Cafe”, Adrian Gabryszak z „M15”, Kamil Urbanik z „Dwie Rzeki”, Paweł Powroźnik z „P jak Pysznie”, Daniel Dąbrowski z „Pałac i Folwark Galiny” oraz Wojciech Klimas z „Klimat”, mają znaczący wpływ na sukces tego przedsięwzięcia poprzez swoje obecności w mediach społecznościowych, blogach i patronat medialny.

Pierwsza edycja Tygodnia Kuchni Polskiej odbędzie się w dniach od 28 września do 4 października 2020 roku.

Organizatorzy Tygodnia Kuchni Polskiej zachęcają restauracje, bary i kawiarnie do włączenia się do tej akcji i zaprezentowania swojej oferty.

Tygodniu Kuchni Polskiej będzie towarzyszyła szereg atrakcji gastronomicznych, a wśród nich wyśmienite jedzenie, degustacje, darmowe przepisy kulinarne, konkursy oraz wydarzenia online.

Tygodniowi Kuchni Polskiej towarzyszyć będzie hasło: „Polskie smaki, polska jakość”, które ma promować polskie produkty oraz wyjątkową jakość naszych potraw.

W celu włączenia się do akcji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: https://tydzienkuchnipolskiej.pl.

Polska jest krajem bogatym w różnorodne smaki i dania, dlatego Tygodniu Kuchni Polskiej chcemy przywrócić je na stoły naszych restauracji, barów i kawiarni.

Odwiedź stronę internetową https://tydzienkuchnipolskiej.pl i dołącz do akcji, by móc cieszyć się polskimi smakami!

Zarejestruj się w Tygodniu Kuchni Polskiej i ciesz się niezwykłymi potrawami, które są przygotowywane przez najlepszych polskich kucharzy!

Pierwsza edycja Tydzień Kuchni Polskiej została zorganizowana w 2018 roku w celu promowania polskich produktów i lokalnych restauracji. Projekt skupia się na wspieraniu tradycji oraz lokalnych producentów. W ramach akcji organizatorzy przygotowują trzy dania, przy czym każde z nich jest częścią bogatego dziedzictwa kulinarnego naszego kraju. Wszystkie składniki pochodzą od lokalnych producentów, dzięki czemu można przeżyć wyjątkowe kulinarne przygody.

Tydzień Kuchni Polskiej jest wyjątkowym przedsięwzięciem, które łączy w sobie polską tradycję z nowoczesnym smakiem. W ramach akcji goście mają okazję spróbować specjalnie przygotowanego trzydaniowego menu. Każde z dań to wyjątkowe połączenie smaków, które pozwalają przeżyć wyjątkowe kulinarne przygody. Wszystkie składniki, z których przygotowane są dania, pochodzą od lokalnych dostawców i producentów, co wspiera lokalną gospodarkę.

Tydzień Kuchni Polskiej to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala poznać smaki Polski oraz wspiera lokalnych producentów. Co roku w okolicach 11 listopada MAKRO organizuje Tydzień Kuchni Polskiej, aby pokazać bogactwo naszej kuchni i wspierać lokalne restauracje. W ramach akcji goście mają okazję spróbować specjalnie przygotowanego trzydaniowego menu, które łączy tradycyjne smaki Polski z nowoczesnymi połączeniami. Wszystkie składniki pochodzą od lokalnych producentów, dzięki czemu można przeżyć wyjątkowe kulinarne przygody.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ