Home Polityka i społeczeństwo Nowy Sąd Rejonowy w Katowicach – Rozpoczęcie budowy

Nowy Sąd Rejonowy w Katowicach – Rozpoczęcie budowy

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Ministerstwo Sprawiedliwości z radością ogłasza, że 13 kwietnia br. Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podpisał umowę na rozbudowę siedziby Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach. Projekt obejmuje budowę nowego, nowoczesnego budynku przy ul. Francuskiej, który będzie służył jako jedno miejsce dla wszystkich wydziałów i pracowników sądu. To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Katowic i znaczne ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu sądu.

Wiceminister Michał Woś podkreślił, że w Katowicach powstanie siedziba sądu, która będzie przystosowana do nowoczesnych technologii i pozwoli na przeprowadzanie rozpraw zdalnych oraz skuteczną obsługę informatyczną wymiaru sprawiedliwości. Projekt jest jednym z największych przedsięwzięć publicznych, finansowanych z budżetu państwa.

Nowy budynek będzie miał 10 kondygnacji, w tym dwie podziemne, zapewniając powierzchnię prawie 7 500 m2. Zostanie on wyposażony w niezbędne instalacje teletechniczne, aby dostosować się do potrzeb osób o ograniczonej sprawności.

Zakładana realizacja inwestycji w ciągu 44 miesięcy przyniesie znaczne oszczędności. Obecnie Sąd Rejonowy Katowice-Wschód posiada trzy lokalizacje, w tym dwie wynajmowane, co oznacza wyższy koszt eksploatacji. Jednak po oddaniu nowego obiektu wyższe koszty nie będą musiały być ponoszone.

banner

Ministerstwo Sprawiedliwości stale dąży do poprawy warunków pracy sądownictwa. W 2022 r. zakończono budowę nowego budynku Sądu Okręgowego w Sosnowcu, a w Raciborzu odnowiono gmach Sądu Rejonowego. Ponadto, w Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowego gmachu Sądu Apelacyjnego, a w Wieliczce podpisano umowę na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej.

W lutym 2023 r. Sąd Rejonowy w Płocku doczekał się nowoczesnej siedziby, a w marcu wiceminister Michał Woś ogłosił zakup dodatkowego budynku dla Sądu Rejonowego w Pszczynie. Niebawem wmurowane zostały także kamienie węgielne pod budowę nowego budynku Sądu Rejonowego w Sosnowcu oraz nowej siedziby Wydziału Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym Łódź Śródmieście.

UWAGA: Serwis PAP publikuje komunikaty w oryginalnej formie, bez wprowadzania jakichkolwiek zmian przez PAP SA. Osoba lub instytucja nadająca komunikat jest odpowiedzialna za treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ