Home Polityka i społeczeństwo Decyzja Sądu Rejonowego Katowice-Wschód: Co mówi Prokuratura Krajowa?

Decyzja Sądu Rejonowego Katowice-Wschód: Co mówi Prokuratura Krajowa?

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Prokuratura Krajowa wyraża zadowolenie z decyzji Sądu Rejonowego Katowice Wschód w Katowicach uchylającej postanowienie Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód w Kielcach. Służby Prokuratury Krajowej uważają, że zapadła decyzja słuszna i zgodna z obowiązującym prawem.

Prokuratura Krajowa wyraża zdecydowane potępienie i nieakceptowanie jakichkolwiek przejawów naruszania nietykalności sędziów. Bezwzględnie ścigane będą wszelkie przestępstwa, a także wszystkie czyny naruszające ich nietykalność.

Akta sprawy Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód zostały dokładnie zbadane w Departamencie Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej w styczniu 2023 r. Po przeprowadzonej analizie stwierdzono, że prokurator wykonał niezbędne czynności w celu ustalenia autora wpisów zniesławiających sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie, po tym jak postępowanie zostało umorzone.

Od tego momentu Prokuratura Rejonowa Kielce Wschód podjęła działania zmierzające do przedstawienia zarzutów przeciwko osobie odpowiedzialnej za te naruszenia.

banner

Prokuratura Rejonowa Kielce Wschód w Kielcach została poproszona o skierowanie wniosku do sądu, który przekazał zażalenie pokrzywdzonego sędziego wraz z akta sprawy. Prokuratura ma zamiar wyłączyć materiały dotyczące publicznego pomówienia i znieważenia sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie, aby kontynuować postępowanie w tej sprawie.

Pomimo pism prokuratury z dnia 27 stycznia 2023 r. i 6 marca 2023 r., akta nie zostały udostępnione Prokuraturze Rejonowej Kielce Wschód. 10 marca 2023 r. Prokurator Rejonowy Kielce Wschód przekazał do Sądu Rejonowego Katowice Wschód w Kielcach materiały z przeprowadzonych, po umorzeniu postępowania, czynności procesowych, z których wynikało, że doszło do ustalenia autora umieszczającego w mediach społecznościowych wpisy zniesławiające sędziego. Prokurator miał wnieść do sądu o uwzględnienie zażalenia w zakresie wątku dotyczącego sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie.

W związku z powyższym, prokurator miał poprzeć złożone zażalenie w zakresie wątku dotyczącego sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie i dostarczyć sądowi wszelkie niezbędne materiały do wydania wyroku.

Prokurator Okręgowy w Kielcach poinformował, że wypadek na DK94 w Dąbrowie Górniczej między dwoma samochodami ciężarowymi całkowicie sparaliżował dwa pasy jezdni w kierunku Katowic. Z tego powodu prokurator nie mógł dotrzeć na czas na posiedzenie sądu rozpoznającego jego zażalenie. Choć o wypadku poinformował sekretariat sądowy, posiedzenie się odbyło i sąd odroczył ogłoszenie postanowienia do godziny 14:00.

W wyniku działań Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód w Kielcach, po umorzeniu postępowania w postaci m.in. oględzin akt sprawy Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga w Warszawie, udało się zidentyfikować autora wpisów zniesławiających sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie. W związku z tym kielecka prokuratura zwróciła się o przekazanie akt sądu, jednakże nie otrzymała odpowiedzi i w związku z tym postanowiła wnieść w dniu 21 marca 2023 r. o uwzględnienie zażalenia pokrzywdzonego, które to działanie zostało dziś opisane przez media.

PAP SA publikuje komunikaty bez dokonywania jakichkolwiek zmian w ich treści, takie jak dostarczone przez nadawcę. Nadawca jest odpowiedzialny za treść komunikatu zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ