Home Polityka i społeczeństwo MS: Powstanie nowa siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu (komunikat)

MS: Powstanie nowa siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu (komunikat)

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Dziś (26 stycznia br.) została podpisana umowa na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Sosnowcu. To kolejna inwestycja zapewniająca jak najlepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości. – Chcemy, by szukający sprawiedliwości mieli do czynienia z odpowiednio wyposażonym, dostępnym i przyjaznym interesantom sądem, a pracownicy sądowi mogli liczyć na pracę w godnych warunkach – podkreśla wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Reprezentacyjny budynek Sądu Rejonowego w Sosnowcu będzie miał od 3 do 4 pięter, kondygnację podziemną oraz niezadaszone patio. Całkowita powierzchnia gmachu wyniesie prawie 9 000 m2. Zaprojektowany został na planie prostokąta i powstanie przy ul. Kombajnistów. Stanie się częścią lokalnego kompleksu wymiaru sprawiedliwości, bo w sąsiedztwie znajdują się już siedziby prokuratury i policji.

Inwestycja będzie ułatwieniem dla mieszkańcom Sosnowca i okolic oraz wszystkich pracowników sądu. Obecnie główna siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu mieści się przy ul. 1 Maja, jednak część wydziałów pracuje w budynku przy ul Kaliskiej.

banner

Ministerstwo Sprawiedliwości konsekwentnie działa na rzecz stałej poprawy warunków funkcjonowania sądownictwa. W samym tylko 2022 roku oddano do użytku – również w Sosnowcu – nowy budynek Sądu Okręgowego, a w Raciborzu otwarto odrestaurowany gmach Sądu Rejonowego. We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowego gmachu Sądu Apelacyjnego, a w Wieliczce podpisano umowę na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej.

Dzięki prowadzonym inwestycjom sądy znajdują się jak najbliżej ludzi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mok/


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ