Home Biznes i finanse Inwestycja Banku Pekao S.A. w ochronę środowiska – współpraca z IFC w celu rozbudowy zakładu produkcji separatorów

Inwestycja Banku Pekao S.A. w ochronę środowiska – współpraca z IFC w celu rozbudowy zakładu produkcji separatorów

by Wiadomości Sosnowiec
0 comment

Bank Pekao, International Finance Corporation (IFC) oraz inne instytucje finansowe współpracują, by udzielić firmie SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. finansowania, które pozwoli na rozbudowę jej fabryki produkującej separatory do akumulatorów w samochodach elektrycznych.

IFC aranżuje finansowanie w wysokości 300 mln USD, z czego 30 mln USD pochodzić będzie z kredytu inwestycyjnego, przeznaczonego na sfinansowanie 3. i 4. fazy budowy największego w Europie zakładu produkującego separatory do akumulatorów litowo-jonowych w Dąbrowie Górniczej. SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. jest pierwszym producentem separatorów w Europie i specjalizuje się w produkcji separatorów mokrych o najwyższej jakości.

„To pierwszy projekt finansowania realizowany przez Bank Pekao wspólnie z IFC i głęboko wierzę, że nie ostatni. Liczę, że będziemy mieli okazję współpracować przy kolejnych przedsięwzięciach, zwłaszcza, że IFC jest światowym liderem finansującym projekty przyjazne dla środowiska, w które aktywnie się angażujemy” – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao.

IFC, filia Banku Światowego, to największa na świecie instytucja rozwojowa skoncentrowana na sektorze prywatnym na rynkach wschodzących.

SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. jest własnością, a jednocześnie poręczycielem długu, notowanego na giełdzie w Korei Południowej koncernu SK ie Technology Co. Ltd. Poręczyciel to jedna z czołowych firm produkujących separatory na świecie, a poza Chinami – największy globalny producent separatorów mokrych.

banner

IFC jest globalnym liderem w dziedzinie rozwoju sektora prywatnego na rynkach wschodzących, a jako część Banku Światowego może pochwalić się największym portfelem projektów rozwojowych na świecie.

SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. jest właścicielem i poręczycielem długu SK ie Technology Co. Ltd. Notowany na giełdzie w Korei Południowej producent separatorów zajmuje wiodące miejsce w produkcji separatorów na świecie, poza Chinami jest także największym dostawcą separatorów mokrych.

IFC, część Banku Światowego, to pierwsza instytucja rozwojowa skoncentrowana na sektorze prywatnym na rynkach wschodzących, która posiada najszerszy portfel projektów inwestycyjnych na świecie.

SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. jest właścicielem i poręczycielem długu SK ie Technology Co. Ltd. Notowana na giełdzie w Korei Południowej firma jest czołowym producentem separatorów na światowym rynku, a poza Chinami największym dostawcą mokrych separatorów.

SK Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o. i SK ie Technology Co. Ltd. są częścią jednego z największych południowokoreańskich konglomeratów, jakim jest SK Group. Finansowanie przeznaczone dla tych podmiotów zostało zaklasyfikowane jako „zielone”, a projekt wpisuje się w strategię ESG Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. jest drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce, posiadającym aktywa na poziomie 293 mld zł. Jego sieć oddziałów zapewnia usługi ponad 6,4 mln klientom, a co druga firma w Polsce korzysta z jego usług korporacyjnych. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a jego silny bilans i profil ryzyka pozwalają mu osiągnąć najniższe koszty ryzyka i odporność na warunki makroekonomiczne.

Co więcej, Bank Pekao S.A. w ciągu ostatnich 10 lat wypłacił ponad 20 mld zł dywidendy, czyniąc go jednym z najbardziej dywidendowych podmiotów giełdowych w Polsce.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

SOSNOWIEC WIADOMOŚCI

Regionalny serwis informacyjny

 

ZP20 Piotr Markowski

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 / 112B
02-797 Warszawa

+48 733 644 002   |   office@zp20.pl

© 2023 Sosnowiec Wiadomości. ZP20 Piotr Markowski

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    O ciasteczkach
AKCEPTUJĘ